Luty 16, 2018 · Kwiaty

Najlepszy prezent dla każdej kobiety w dniu 8 marca to kwiat, bo to dzięki starożytnym językowi kwiatów, gdy brakuje słów, aby wyrazić uczucia uznania, sympatii, przyjaźni i lojalności, mężczyzna wręcza piękny bukiet. Starożytni chińscy filozofowie wierzyli, że kwiaty mają magiczne moce. Ale wybierając kwiaty na Dzień Kobiet, należy pamiętać, że wszystko jest ważne, zarówno sam kwiat, jak i jego kolor i ilość. Obecnie bardzo modne stało się dawanie kwiatów w doniczkach ze względu na ich efektowny wygląd i trwałość.

Warto zauważyć, że moda na dawanie kwiatów w doniczkach przyszła do nas z Zachodu i od razu się przyjęła. W dobrym tonie, jest wręczanie doniczkowych roślin z pięknymi, dorodnymi pąkami o delikatnych kolorach dla młodych dziewcząt i bardziej intensywnej kolorystyce, dla dorosłych kobiet.

Prawdopodobnie język kwiatów narodził się na Wschodzie, gdzie kobietom nie wolno było komunikować się z mężczyznami. Dlatego pojawił się nowy sposób na komunikację za pomocą kwiatów, które dają różne odcienie uczuć i nastrojów. Napoleon Bonaparte powiedział „Piękna kobieta podoba się oczom, dobra kobieta – sercu. Pierwsza jest klejnotem, druga – skarbem” jak widać na przestrzeni dziejów wielu narodów kobiety były cenione i czczone za swoje zalety. Mężczyźni zabiegając o ich względy obsypywali je kwiatami, tradycja ta przetrwała do dziś i pozostanie po wsze czasy.

Jakie są odpowiednie kwiaty doniczkowe na Dzień Kobiet?

Krokusy

W sprzedaży są krokusy w różnych kolorach, nie ma takiej kobiety, która nie lubi pierwszych zwiastunów wiosny na parapecie.

Tulipany

Te tradycyjne kwiaty, które przez wiele lat cieszyły niejedno pokoleniem kobiet, podarowane w doniczce po zakończonym święcie kobiet będą przez długi czas przynosiły radość i przyjemność estetyczną.

Róże

Rozdawanie róż w czasie każdych świąt jest tradycją. Będą pasować zarówno do ludzi młodych, jak i starszych, a także do żony, matki, a nawet córki. Róże, jako integralny atrybut Dnia Kobiet mówią o miłości i nowych wrażeniach. Róże będą odpowiadały bardziej domowym warunkom, niż pokoju w biurowcu.

Fiołki

Ta piękna roślina, ale dość droga i dość bezpretensjonalna. Taki prezent będzie pasował absolutnie każdej kobiecie bez względu na wiek.

Orchidee

Takie kwiaty są nieco droższe od wyżej wymienionych, ale nie są równe pod względem piękna i barw. Spełniają swoją dekoracyjną rolę zarówno w biurze, jak i w domu. Wybór kolorów tego gatunku jest ogromny.

Żonkile

Żonkile to jasne, słoneczne kwiaty, odpowiednie dla tych samych jasnych, wesołych, nieskomplikowanych, namiętnych kobiet.

Begonie

Begonia jest wskazówką, że ludzie wokół zazdroszczą kobiecie, która otrzymuje te kwiaty. Begonie mogą powiedzieć, że mężczyzna nie jest jeszcze gotowy na poważny związek, więc powinien się zastanowić zanim wręczy takie kwiaty na Dzień Kobiet. Trzeba wiedzieć, że kobiety silniej się zwykle angażują w związek niż mężczyźni.

Wybierając bukiet na Dzień Kobiet, należy pamiętać, że w różnych tradycjach i kulturach ten sam kwiat może oznaczać rzeczy przeciwne. Dlatego, jeśli mężczyzna chce, możesz uzbroić się w te wskazówki przy wyborze bukietu dla swoich kobiet lub odważnie dać kwiaty, przede wszystkim w oparciu o preferencje osoby, która zostanie obdarowana.

Tags: ,
Written by


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.